Om oss

Vigleik Dueland, Reiselivssjef
Vigleik Dueland, Reiselivssjef

HVORDAN FÅR DU KONTAKT MED OSS?

Vigleik Dueland, Reiselivssjef 

920 84 689 vigleik@visithaugesund.no


Ingun Solberg Harloff, Salgs- og markedssjef 

415 49 461 ingun@visithaugesund.no


Emma Sabrin Jemli, Digital markedsfører / innholdsprodusent (permisjon til 10 april 2023)

476 56 865 emma@visithaugesund.no


Anja M. Fjell, Markedskoordinator 

481 42 690 anja@visithaugesund.no


Kine A. BjøraltProsjekt- og salgsansvarlig for arrangement, kurs- og konferanse

936 66 181 kine@visithaugesund.no


Maria Innocent, Turistvert

922 95 020 maria@visithaugesund.no


Jone Torkelsen, Sosiale medier (vikariat)

920 99 709 jone@visithaugesund.no

Til tjeneste for reiselivet i Haugesundregionen

Destinasjon Haugesund & Haugalandet AS er reisemålsselskapet for Haugesundsregionen. I tett samspill med næringen selv, koordinerer vi det nasjonale- og internasjonale markedsarbeidet på ferie- og fritidsmarkedet og kurs- og konferansemarkedet.

Destinasjon Haugesund & Haugalandets visjon er "We bring the Viking spirit to the world". Selskapet skal posisjonere Haugesundregionen som tilbyder av store natur- og kulturopplevelser bygget på Fjord- og Vikingbegrepene, formidlet med høg servicegrad og personlig engasjement.

Destinasjon Haugesund & Haugalandet AS skal gjennom målrettet nasjonal- og internasjonal markedsføring bidra til økt trafikk og sesongforlengelse og dermed tilrettelegge for bedret lønnsomhet i reiselivstilknyttede bedrifter i regionen. Destinasjon Haugesund & Haugalandet AS skal ved formidling av markedskunnskap bidra til at reiselivsnæringen i regionen tilbyr markedstilpassede produkter og tjenester.

I Haugesund og resten av regionen finner du et rikt utvalg av restauranter, overnatting, attraksjoner og aktiviteter.